PŘEDSTAVENÍ

NEPOSLUŠNÁ KŮZLÁTKA

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tradiční příběh o kůzlátkách v netradičním provedení o tom jak se z neposlušných kůzlátek stala hodná poslušná kůzlátka. Pochopitelně nechybí vlk, kterého šikovný tatínek zažene tak daleko, že se vlk už nevrátí.                                          Představení je hráno v marionetovém divadélku jednoduchými řezbovanými marinetami. Je určeno pro děti od tří let a trvá cca 40 min.

 

* * *

KLUCI Z POHÁDEK

aneb o SMOLÍČKOVI PACHOLÍČKOVI

 
 
 

a

O BUDULÍNKOVI

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
Dvě známé pohádky  hrané trochu jinak v malém loutkovém divadýlku. Snažím se přiblížit dětem domácí hraní, kdy rodiče hrávali svým ratolestem. Pohádky jsou hrány jednoduchými řezbovanými marionetami na drátě. Pohádky je možno hrát i jednotlivě na různých akcích pro děti jak v sále tak i venku (při  příznivém počasí). Představení trvá cca 40 min. (nebo cca 2 x 20 min.) a je určeno dětem od tří let. 
 
 
                                                            
 
 

   *   *   *

 
 
 
   
 
 

ZNÁTE  KAČENKU?

Představení je složeno ze tří příběhů o Kačence    a   Káčovi, jejich   setkání, svatbě a hospodaření. Nakonec snese Kačenka vajíčko, které si děti mohou pohladit              a dýchnout na ně aby nevystydlo.      V pohádce dále vystupuje krtek, vosák a liška.

Představení trvá cca 40 min. 

 
 
 
DVĚ POHÁDKY
 
aneb    O   CHALOUPCE K NAKOUSNUTÍ
 
a
 
O HUBATÉ KÁČE
 
Další dvě známé pohádky  hrané trochu jinak v malém loutkovém divadýlku. Snažím se přiblížit dětem domácí hraní, kdy rodiče hrávali svým ratolestem. Pohádky jsou hrány jednoduchými řezbovanými marionetami na drátě. Pohádky je možno hrát i jednotlivě na různých akcích pro děti jak v sále tak i venku (při  příznivém počasí). Představení trvá cca 40 min. (nebo cca 2 x 20 min.) a je určeno dětem od tří let. 
 

 

 

O PALEČKOVI aneb cesta tam a zpátky

 

 

 

Dva chudí lide touží po děťátku. Jejich přání se vyplní, když se jim s fazolového lusku vyloupne chlepeček. Pro jeho šikovnost si vezme Palečka knížepán do služby. Cestou na zámek je přepadne loupežník Kilián. Zažene knížetepána a donutí Palečka, aby s ním vyloupil hospodu. Paleček křikem vzbudí hostinského. Kilián uteče a Paleček se vrací domů. I když se dostane do dalších potíží, vše dobře dopadne. Pohádka je hraná marionetami na drátě, trvá cca 40 min. a je určeno dětem od tří let. 

 

                                                                                              *   *   *                                      

 

 

 

KAŠPÁREK A KALUPINKA

aneb Past na Kašpárka a Kašpárek a Pan Malina

 

 

Pohádku KAŠPÁREK A KALUPINKA tvoří dva příběhy : Past na Kašpárka a  Kašpárek a pan Malina (možno hrát vcelku i jednotlivě) je hrána jednoduchými řezbovanými loutkami v malél rodinném divadélku. Celkový projekt je vzpomínkou na domácí hraní divadla.

V pohádce vystupuje i četr, moudrá sova a podivný pan Malina. Velkou roli hrají jahodové knedlíky, láska na první pohled a silná malinová vůně. Představení trvá cca 40 min. (2 x 20 min.) a je určeno dětem od tří let.  

 

*  *  *

 

TAJEMSTVÍ POHÁDKOVÉ KNÍŽKY

 

 

 

 

Spisovatel napsal pěknou pohádku. Nikdo mu ji nechtěl vydat. 

Vydal si ji sám a teď ji hraje dětem. Pohádka je o vdavekchtivé Ježibabě Bzince, Hejkalovi, Kašpárkovi a Kalupince a houbách.

Přes hrozbu,, která Ježibabě Bzince hrozí vše nakonec dobře dopadne. Bzinka se vdá a Kašpárek si odvede Kalupinku domů.

Představení je určeno dětem od tří let a trvá cca 40 min.

 

*  *  *  

 

Dále ještě hraji představení pro diváky 

cca od sedmi let :

 

RAKVIČKÁRNY aneb

 

Prasátka se nekradou

Nepovedený piknik

a

Pec nám spadla

 

 

 

 

         DON ŠAJN

 

         BLEŠÍ CIRKUS

 

Tato představení mohou být hrána 

 

v Základních 

 

školách a gymnáziích, jako ukázka 

 

loutkové  tvorby z počátku dvacátého století. 

 

BLIŽŠÍ PODROBNOSTI O PŘEDSTAVENÍCH SDĚLÍM TELEFONICKY