Představení :

motto : ...slova jsou pramenem nedorozumění

     undefined                     

 

ZNÁTE KAČENKU?

Představení je určeno divákům od dvou let. Je složeno ze tří příběhů pojednávajících o Kačence, Káčovi a dalších zvířátkách. Společně se jim v posledním příběhu podaří zahnat zlou lišku a všechno končí dobře. Kačenka snese vajíčko, které si děti mohou prohlédnou, pohladit a dýchnout na něj. Představení je hráno maňásky. Představení trvá cca 40 min.

 

 

 

motto : ...i ježibaba může být pro někoho krásná

                                                          undefined

 

Tajemství pohádkové knížky

 

Spisovatel napsal docela pěknou pohádku. Nikdo mu ji nechtěl vydat. Vydal si je tedy sám a teď ji hraje dětem. Pohádka je o vdavekchtivé Ježibabě Bzince, Hejkalovi, Kašpárkovi, Kalupince a houbách. Přes hrozbu, která Ježibabě Bzince hrozí vše nakonec dobře dopadne Ježibaba se vdá a Kašpárek si odvede Kalupinku domů.

Představení trvá cca 40 min.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

motto : ...vede neposlušnost k poslušnosti?

 

                    undefined            undefined                                                                                                             

 

NEPOSLUŠNÁ  KŮZLÁTKA

Tradiční pohádka, v netradičním provedení, pro diváky od tří let. Pohádka o tom jak se z neposlušných kůzlátek stanou poslušná kůzlátka. Pochopitelně nemůže chybět vlk, který je nakonec zahnán tatínkem kůzlátek. Představení je hráno v  marionetovém divadélku jednoduchými řezbovanými loutkami.

Představení trvá cca 40 min.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

motto: malý, ale myslí mu to.

 

 

PALEČEK,, ANEB CESTA TAM A ZPÁTKY   

Dva chudí lidé touží po děťátku. Jejich přání se vyplní, když se jim z fazolového lusku vyloupne chlapeček velký jako paleček. Pro jeho šikovnost si  vezme Palečka kníže pán do služby. Cestou na zámek je přepadne loupežník Kilián zažene knížepána a donutí Palečka aby s ním vyloupil hospodu. Ten však svým křikem probudí hostinského. Kilián uteče a Paleček se vrací domů. Při odpočinku je však spatřen Běžidědkem v sedmimílových botách. Běžidědek běhá po světě a stejně jako Kilián krade. Paleček mu vezme jeho sedmimílové boty a jde domů. Tam je veliká radost. Knížepán nabídne Palečkovi místo rychlého posla pro cesty do ciziny. Paleček souhlasí, ale požádá pana knížete o odklad nástupu do služby, aby si užil maminku a tatínka.

Představení je hráno marionetami v rodinném divadélku a trvá cca 40min.  

motto: Malé divadlo, také divadlo.

Inspirován výstavou Zámecké imaginárium jsem si vytvořil malé rodinné loutkové divadlo ve kterém budu realizovat drobnější loutková představení. 
 
Představení trvají cca 20 minut a je určeno pro diváky od 3 let.
 

O HUBATÉ KÁČE

Pohádka vypráví o Káče, která byla tak hubatá, že ji ani peklo nepolepšilo. Teprve láska k ovčákovi Kubovi dokázala ten zázrak, že Káča byla polepšena a vydrželo ji to, údajně, i po svatbě. 
 
 

CHALOUPKA K NAKOUSNUTÍ

Aneb Perníková chaloupka v trochu netradičním pojetí. Tatínek nemá pro děti jídlo a omylem je pošle na jinou paseku aby si tam natrhaly jahody a maliny. Děti dojdou k voňavé chaloupce s čokoládovou omítkou, ve které žije ježibaba. Ta se je pokusí upéct v peci, ale děti ji oklamou a utečou za tatínkem. 
 
.

O BUDULÍNKOVI

Dědeček s babičkou odejdou do města na nákup, toho využije liška a odnese Budulínka do své nory, aby liščata měla nějakou zábavu. Dědeček s babičkou bez houslí a bez bubínku dokážou vylákat lišky ven a Budulínka zachrání.
 

O SMOLÍČKOVI PACHOLÍČKOVI

Smolíček, malý chlapec žije s Jelenem. Dvě jezinky ho chtějí unést což se jim posléze povede. Naštěstí stopař Jelen vystopuje jejich jeskyni a Smolíčka zachrání. A od té doby už chodí vždycky spolu.
 
Všechna tato představení je možno hrát jako doplňkový program divadelních přehlídek, při zahájení výstav i v rámci rodinných oslav.

motto : ...když humor, tak černý ! 

                                                                                    

jak se kdysi hrávávalo

Představení je sestaveno z pěti krátkých tradičních loutkářských výstupů. Začíná Rakvičkovým výstupem

"Prasátka se nekradou" následuje velmi zhuštěná tragedie "Don Šajn", pak další Rakvičkárna - "Nepovedený piknik". Čtvrtý výstup je "Bleší cirkus" - všichni o tom slyšeli, ale málokdo to viděl. Poslední část je opět Rakvičkárna uvedená pod názvem "Pec nám spadla", která byla dokonce hrána v r. 2011 před hlavou státu.

Toto představení je určeno milovníkům černého humoru a je hráno většinou pro dospělé, ale děti od sedmi let ho příjmají s nadšením i když rodiče jsou na rozpacích. Představení trvá cca 65 min.  

 

motto: Kašpárek je nesmrtelný.

 

KAŠPÁREK V HLUBOKÉM LESE

Obvnovená premiéra představení původně hraného pod názvem Pustý les. Vystupuje zde Kašpárek, hodný dřevorubec, zlý trpaslík, drak, čert, princezna a malý ptáček. Kašpárek s dřevařem překonají všechny nástrahy a zachrání princeznu z moci zlého trpaslíka. A jako každá pohádka i tato končí svatbou. Představení hraje společně se mnou Jarda Ipser z loutkářského souboru Čmukaři, Turnov.
 
 
Připravuji:
PAST NA KAŠPÁRKA a KAŠPÁREK A KALUPINKA
Dvě krátká cca 20 min. představení, která budou hrána buďto jednotlivě, nebo jako cca 40 min. představení pod jednotným názvem KAŠPÁREK A KALUPINKA. Premiéra je plánovaná na leden 2018.